Scroll Top
platforma
tysięcy map
iMAP daje kreatywnym klientom nieograniczone możliwości tworzenia map. Dzięki temu stają się one efektywnym medium komunikacji dla każdej organizacji.
mapa + dane = geoinformacja
Mapa, jako nośnik informacji zyskuje na znaczeniu. Wizualna prezentacja danych i ich geograficzne odniesienie sprawia, że w natłoku bodźców staje się ona optymalnym sposobem dotarcia do odbiorcy.
informacja

Przechowywanie, udostępnianie
i promocja informacji geoprzestrzennych,
w organizacjach i poza nimi.

bezpieczeństwo

Analizy i prezentacja danych
związanych z bezpieczeństwem
cywilnym i militarnym.

biznes

Inwentaryzacja i zarządzanie
rozproszoną infrastrukturą
oraz integracje międzysystemowe.

mapa jako uniwersalny nośnik informacji

Produkty GISPartner można znaleźć zarówno w mniejszych gminach, jak i potężnych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo całego kraju. Poniżej znajduje się kilka przykładów map zbudowanych dzięki narzędziom GISPartner i kreatywności naszych Klientów.

01
polska przyroda

Potężne narzędzie z ogromną ilością danych. Dzięki zebraniu informacji w jednym miejscu można tworzyć i badać dowolne ich zestawienia. Szczegółowość i zakres danych sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych serwisów polskiej administracji. Przykładem na jakim poziomie detalu można operować w Geoportalu krajowym są dane z Generalniej Dyrekcji Ochrony Środowiska, które zawierają m.in. dokładną lokalizację i opis pomników przyrody.

02
łódzka historia

Technologia iMap pozwala na eksplorację map w dowolnym wymiarze. Jednym z ciekawszych zastosowań jest prezentacja danych z różnych okresów. Możliwość nakładania na siebie dowolnego zestawu warstw wraz z ustawianiem ich przezroczystości pozwala na obserwację zmian. Geoportal Województwa Łódzkiego zawiera dedykowany zestaw map historycznych umożliwiający podróż w czasie. Możemy na przykład zestawić plan miasta z 1939 roku z aktualnymi zdjęciami lotniczymi.

03
Małopolska zimą

Turystyka to jedno z najbardziej oczywistych zastosowań map. Geoportale oparte na platformie iMap pozwalają na dużo więcej niż proste dodawanie punktów o turystycznym potencjale. Przykładem jest serwis przygotowany w ramach Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej dedykowany zimowej ofercie turystycznej Regionu. Można na nim znaleźć m.in. stacje narciarskie wraz z wyciągami, trasy narciarstwa biegowego oraz trasy skitourowe w Tatrach.

04
solarny wrocław

Fotowoltaika jest przyszłością energetyki. Dzięki instytucjonalnemu wsparcia jej popularność gwałtownie rośnie. Pierwszym etapem oceny ekonomicznego uzasadnienia inwestycji w panele fotowoltaiczne jest ocenienie potencjału solarnego nieruchomości, zazwyczaj dachu. Wrocław udostępnił mieszkańcom narzędzie pokazujące ile potencjalnie energii elektrycznej, rocznie i w rozbiciu na miesiące, będzie można wyprodukować z instalacji na niemal każdym dachu w mieście.

05
bezpieczne drogi

Duże miasta posiadają ogromną ilość danych. Ich przedstawienie w użyteczny sposób nie stanowi problemu dzięki wielu metodom wizualizacji informacji dostępnych na platformie iMap. Atrakcyjna prezentacja danych przekłada się na potencjał społeczny takiego przekazu. Wrocławski System Informacji Przestrzennej zawiera przykładowo mapę pokazującą miejsca i przyczyny wypadków na miejskich drogach.

06
ruda dla inwestora

Dostępna, aktualna i kompletna informacja o możliwych lokalizacjach inwestycji, to pierwszy krok do budowania przez samorząd bazy do gospodarczego rozwoju. Wśród narzędzi udostępnianych na platformie iMap znajduje się portal z ofertami inwestycyjnymi. Tak jak w przypadku Rudy Śląskiej, pozwala on na analizę dostępnych obiektów przeznaczonych pod inwestycje i ich parametrów, takich jak warunki zagospodarowania i wielu innych.

Polityka prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać niektóre informacje, zazwyczaj w formie "ciasteczek". W tym miejscu możesz zmienić swoje ustawienia prywatności, ale pamiętaj, że brak wyrażenia zgody może uniemożliwić korzystanie z naszego serwisu.