Scroll Top
KMZB pomaga Policji
KMZB to efektywne narzędzie umożliwiające wsparcie przez obywateli pracy Policji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Klient

Policja / GUGiK

ADRES
Aplikacje mobilne
Bezpieczeństwo dzięki partycypacji społecznej

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to technologicznie zaawansowane i jednocześnie proste w użyciu narzędzie wspierania Policji przez obywateli.

Oparte na technologii GISPartner rozwiązanie jest przykładem tzw. partycypacji społecznej. Obywatele mają możliwość zgłaszania obserwowanych przez nich naruszeń porządku. Zgłaszania w sposób możliwie najprostszy. Prócz tradycyjnej możliwości wysłania zgłoszenia z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki internetowej częścią rozwiązania są aplikacje mobilne dla systemów Android i iOS. Dzięki nim, w połączeniu z automatyczną geolokalizacją oraz możliwością prostego dodania zdjęć, zgłoszenia można dokonać w miejscu i czasie jego wystąpienia w dosłownie kilkanaście sekund.

Naruszenia zgłaszane przez obywateli są przekazywane do operatorów po stronie Policji z automatycznym przypisaniem ich do właściwych jednostek na podstawie ustalonego algorytmu. Zgłoszenia posiadają wszystkie niezbędne informacje do podjęcia (lub nie jeżeli nie ma takiej potrzeby) interwencji.

Zgłoszenia w systemie posiadają statusy informujące o postępach realizacji sprawy. Aktualizacja statusów dokonywana jest przez operatora, a informacja o niej może być dostarczana do zgłaszającego za pomocą powiadomień. Powiadomienia działają zarówno w aplikacji mobilnej, jaki i w przeglądarce internetowej.

KMZB udowodniła swoją przydatność niezliczoną ilość razy. Policja wielokrotnie informowała o usunięciu zagrożeń właśnie dzięki zgłoszeniom przesłanym za pośrednictwem systemu. Zagrożeń różnego kalibru i rodzaju, ale zawsze zmniejszających poczucie porządku u obywateli.

Zobacz również
Clear Filters
Geoportal Krajowy – najważniejsza mapa Polski
ISOK – Informatyczny System Osłony Kraju
GAZ SYSTEM – integracja systemów GIS i SAP
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Portal Geostatystyczny z danymi GUS
Ekointerwencja – w walce ze smogiem
MZGK Nowa Sól – zintegrowany e-bok i GIS
Geoportal Dolnego Śląska – mapy na każdą potrzebę
Polityka prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać niektóre informacje, zazwyczaj w formie "ciasteczek". W tym miejscu możesz zmienić swoje ustawienia prywatności, ale pamiętaj, że brak wyrażenia zgody może uniemożliwić korzystanie z naszego serwisu.