ZGLOS24.PL
partycypacja
ZGLOS24.PL, to tani i prosty we wdrożeniu system umożliwiający przesyłanie przez mieszkańców do lokalnych instytucji zgłoszeń różnego rodzaju.

Kto z nas nie zetknął się z sytuacją, w której widzi konieczność interwencji lokalnej instytucji, ale nie ma dostępnego „pod ręką” mechanizmu, który pozwoli szybko dokonać zgłoszenia, które zostanie automatycznie skierowane do właściwych organów? ZGLOS24.PL, to narzędzie partycypacji społecznej, wspierające jednocześnie w wypełnianych przez siebie zadaniach jednostki samorządu.

Zapewnia wypełniony informacjami, a nie emocjami, kanał przekazywania informacji dla instytucji (zgłoszenia) , wraz z kanałem zwrotnym o działaniu odpowiedzialnego podmiotu (mechanizm powiadomień), co pozwala na współodpowiedzialność mieszkańców za lokalną ojczyznę. Problemem w efektywnej realizacji tej idei był do tej pory dostęp do odpowiednich narzędzi. Ich oferta jest mocno ograniczona, a dostępne wymagały złożonych i kosztownych wdrożeń.

W odpowiedzi na potrzeby rynku i będąc autorem rozwiązania używanego w całym kraju przez Policję (Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa), GISPartner udostępnił właśnie dla samorządów różnego szczebla rozwiązanie ZGLOS24.PL. To chmurowe rozwiązanie umożliwiające przesyłanie przez mieszkańców zgłoszeń różnego rodzaju i otrzymywanie przez nich powiadomień o sposobie ich obsłużenia przez właściwe instytucje.

Dzięki elastyczności systemu zapewnia on obsługę niemal nieograniczonego zakresu zdarzeń z zakresu bezpieczeństwa, środowiska, zdrowia i wielu innych bez konieczności posiadania wiedzy jaka instytucja ma się tym zająć – ta wiedza jest konfigurowana w systemie. Wśród przykładów można wymienić: palenie śmieciami, nielegalne składowiska odpadów, zniszczenia w infrastrukturze miejskiej, zgłoszenia do MOPS, niewłaściwe traktowanie zwierząt i wiele, wiele innych w zależności od potrzeb lokalnej społeczności.

Kluczowa przy projektowaniu systemu była prostota jego wykorzystania. Celem była maksymalna intuicyjność, która daje gwarancję faktycznego wykorzystywania narzędzia przez mieszkańców. To m.in. dlatego zgłoszenia można wysyłać zarówno przez dowolną przeglądarkę internetową, jak i z aplikacji mobilnej (Android i iOS).

„Do tej pory nie było rozwiązania tak zaawansowanego technologicznie, prostego dla użytkownika i dostępnego dla klienta. ZGLOS24.PL nie wymaga od klienta własnej infrastruktury, a modelu opłat nie można określić inaczej, niż jako bardzo przyjazny.” – mówi Marcin Bajtek, wiceprezes GISPartner.

ZGLOS24.PL jest, szczególnie w czasach, kiedy wszyscy stawiają na zdalny kontakt, wyjątkowo interesującą propozycją dla gmin, powiatów, województw, czy innych jednostek administracji publicznej wraz z wszelkimi podmiotami podległymi tym jednostkom (Ośrodki Opieki Społecznej, Urzędy Pracy,  Straż Miejska, Sanepid, itd.).

System jest elementem Antykryzysowej Platformy Rozwiązań Technologicznych dla Samorządów Polskiego Funduszu Rozwoju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ZGLOS24.PL udostępnia aplikacje Android i iOS
20200914 zglos app
KOŁOBRZEG rozbudowuje system GIS
20200716 Kołobrzeg instagram
SPRAWA24.PL – system elektronicznej obsługi spraw
news-20200608-sprawa24
ZGLOS24.PL – system do partycypacji społecznej
news-20200422-zglos24
Ekointerwencja pomaga walczyć ze smogiem
news-20200310-ekointerwencja
Ogromna popularność geoportalu
news-20200107-geoportal-screen
eBOK w Nowej Soli
news-20191021-nowasol-screen
System ISOK
news-20190226-isok-screen
SIP Police
news-20180118-sippolice-screen
GUGIK CAPAP
news-20170613-capap-screen
Mapa olsztyńskich cmentarzy
news-20161028-olsztyncmentarze
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
news-20161025-kmzb-screen
Polityka prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać niektóre informacje, zazwyczaj w formie "ciasteczek". W tym miejscu możesz zmienić swoje ustawienia prywatności, ale pamiętaj, że brak wyrażenia zgody może uniemożliwić korzystanie z naszego serwisu.