Scroll Top
technologia
dla policji
Mapa zagrożeń wykorzystuje rozwiązanie iMapLiteAPI firmy GISPartner.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to mapowy portal zgłoszeń cieszący się olbrzymim i rosnącym zainteresowaniem – ponad 10 tys. użytkowników dziennie korzysta z aplikacji!
Ta znana i używana aplikacja została skonfigurowana i uruchomiona w infrastrukturze GUGiK w oparciu o technologię GISPartner.
Kluczowym produktem realizującym KMZB – jest iMapLite Cloud API – komponent pozwalający zarządzać danymi wielu użytkowników w chmurze.
Dla potrzeb Komendy Głównej Policji została przygotowana konfiguracja udostępniająca:
  • Publiczną mapę zgłoszeń – pozwalającą anonimowym użytkownikom wprowadzać nowe dane (zgłoszenia).
  • Prywatną mapę zgłoszeń – pozwalającą uprawnionym operatorom zarządzać statusami zgłoszeń (w zdefiniowanym obszarze).
Ponadto, dla administratorów dostępny jest panel zarządzania pozwalający m.in. na zmianę lub dodawanie kategorii zgłoszeń i ich właściwości (atrybutów).
Oprogramowanie iMapLite CloudAPI jako otwarta platforma dostępna w chmurze może obsłużyć jednocześnie potrzeby wielu jednostek i instytucji w zakresie prowadzenia ich specyficznych zbiorów danych lub zgłoszeń.
Na uwagą zasługuje atrakcyjny sposób prezentacji danych – dynamiczne klastrowanie punktów występujących w danej lokalizacji do punktu zawierającego ilość zgrupowanych obiektów. Niniejsza funkcja wyróżnia się od tych dostępnych na rynku znaczną wydajnością. Dzięki zastosowanym komponentom obsługującym Big Data, klastrowanie może obsłużyć nie tysiące, a miliony obiektów!
W ofercie GISPartner dostępna jest również aplikacja mobilna – iMapMobile w pełni kompatybilna z iMapLite Cloud API, która na platformę urządzeń przenośnych Android, iOS i Windows Phone/Mobile przenosi  funkcje wprowadzania zgłoszeń i/lub prowadzenia zbiorów danych.
Polityka prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać niektóre informacje, zazwyczaj w formie "ciasteczek". W tym miejscu możesz zmienić swoje ustawienia prywatności, ale pamiętaj, że brak wyrażenia zgody może uniemożliwić korzystanie z naszego serwisu.