Main Content

System Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Racibórz

Firma GISPartner wdrożyła SIM dla Urzędu Miasta w Raciborzu. Projekt „Elektroniczny System Informacji Miejskiej” realizowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wspomaga on procesy decyzyjne oraz zwiększa wydajność działań Urzędu w zakresie planowania i zarządzania informacjami mającymi związek z przestrzenią.

Udostępnienie informacji w postaci internetowego portalu mapowego pozwala przede wszystkim na usprawnienie komunikacji Urzędu zarówno z mieszkańcami, gośćmi jak i inwestorami.

Publicznie dostępne usługi informatyczne pozwalają na szybkie wyszukiwanie i lokalizację danych w obrębie miasta Raciborza. Klienci będą mogli uzyskać informacje dotyczące:

  • jednostek administracji publicznej
  • posterunków policji, straży pożarnej i służb komunalnych
  • służby zdrowia
  • obiektów użyteczności publicznej np. obiekty kultury, rekreacji i turystyki
  • komunikacji.

Klienci będą mogli również uzyskać dostęp do usług elektronicznych świadczonych przez wskazane instytucje poprzez strony www.

Interaktywne rozwiązanie umożliwia użytkownikom portalu zgłaszanie niepokojącego, wymagającego interwencji zjawiska wraz z jego lokalizacją np. uszkodzenia jezdni lub nielegalnego wysypiska śmieci. Informacja trafia bezpośrednio do odpowiednich służb odpowiadających na zgłoszenie i podejmujących interwencję w uzasadnionych przypadkach.

Obustronna, internetowa komunikacja pozwala Urzędowi na usprawnienie zarządzania, a jego klientom na współudział w kreowaniu przestrzeni miejskiej.
 

Zastosowane technologie

- iMap 4.0
- ESRI ArcGIS Server
- ESRI ArcEditor
- Oracle

SIM_wejscie
Powiększ
SIM_wejscie
SIM_plan miasta
Powiększ
SIM_plan miasta
SIM_bezpieczenstwo
Powiększ
SIM_bezpieczenstwo
SIM_usluga interaktywna
Powiększ
SIM_usluga interaktywna

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Dowiedz się więcej.