Main Content

ISOK

  • 26.02.2019

Spółka GISPartner zrealizowała z sukcesem umowę zawartą z PGW Wody Polskie, które działały w imieniu własnym oraz IMGW-PIB (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytut Badawczy) na odtworzenie i dokończenie budowy oraz wdrożenie i uruchomienie Informatycznego Systemu Osłony Kraju (ISOK).

W krótkim czasie wykonano prace w zakresie odtworzenia środowiska systemu, zasilenia go danymi, skonfigurowania i wdrożenia produkcyjnego szeregu aplikacji.

Zdecydowana większość systemu powstała w oparciu o produkty standardowe GISPartner i GeoTechnologies z rodziny iMap.

Kluczowymi elementami Systemu dostępnymi dla wszystkich użytkoników są: HydroportalKrajowy Portal ISOK, dla obywateli i służb zarządzania kryzysowego dedykowany jest Moduł Ostrzeżeń i Powiadomień (MOP), w którym możliwe jest uruchomienie subskrypcji wybranych zagrożeń w celu szybkiego ostrzegania.  Natomiast dla użytkowników wewnętrznych dostępny jest szereg aplikacji, szerzej opisanych w zakładce Wdrożenia.

Podsumowując, System ISOK umożliwi efektywne monitorowanie ryzyka wystąpienia zagrożeń meteorologicznych i hydrologicznych. W swym zamyśle, system, poprzez wsparcie PGWWP, IMGW-PIB oraz innych organów zajmujących się tematyką zarządzania kryzysowego zapewni efektywne monitorowanie, powiadamianie o możliwości wystąpienia zagrożeń oraz pozwoli zabezpieczyć kraj przed skutkami społecznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi wystąpienia ewentualnych zagrożeń.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Dowiedz się więcej.