Main Content

Olsztyński SIP przygotowany na 1 listopada Cmentarze w MSIPMO

  • 28.10.2016

GISPartner przy bliskiej współpracy z Urzędem Miasta Olsztyn przygotował aplikację umożliwiającą odnalezienie nagrobka na olsztyńskich cmentarzach. W związku z tym, że na terenie Olsztyna istnieją cmentarze o rozległej powierzchni UM Olsztyna postanowił pomóc zarówno mieszkańcom jak i osobom przyjezdnym w odnalezieniu bliskich na mapie.

karta_informacyjna_1
Powiększ
karta_informacyjna_1

Aplikacja posiada dane dla cmentarzy Dywity oraz na ul. Poprzecznej. Możemy skorzystać z wyszukiwarki imion i nazwisk, która wskaże nam nagrobki z danym nazwiskiem. Z listy wybieramy, ten który nas interesuje. Następnie zostaniemy do niego przybliżeni na mapie, możemy też wydrukować mapę poglądową, dzięki której bez problemu dotrzemy na interesujące nas miejsce.

W  karcie informacyjnej nagrobka znajdują się dane tj.  imię i nazwisko pochowanego, zdjęcie nagrobka, data urodzenia i śmierci, nazwa cmentarza oraz lokalizacja (spoczywa w sektorze…, w rzędzie…, grobie nr…). Jeżeli w jednym miejscu spoczywa więcej osób, taka informacja jest również dostępna, wystarczy użyć przycisku nawigacyjnego by przejść do danych kolejnej osoby.

Każdy nagrobek można zidentyfikować z poziomu mapy, poprzez kliknięcie w jego obrys. Wyświetlą się informacje takie same jak przy wyszukiwaniu.

Od strony administracyjnej aplikacja wyposażona jest w narzędzia do dokładnego odwzorowania położenia nagrobka (rysowania, obracania obiektu, wpisywania wartości - długość i szerokość). Dane pochodzą z bazy uzupełnianej przez UM Olsztyn.

nagrobki-cmentarze_5
Powiększ
nagrobki-cmentarze_5

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Dowiedz się więcej.