Main Content

Mapa zagrożeń

  • 25.10.2016

Mapa zagrożeń wykorzystuje rozwiązanie iMapLiteAPI firmy GISPartner.

mapa_zagrozen-weryfikacja
Powiększ
mapa_zagrozen-weryfikacja

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to mapowy portal zgłoszeń cieszący się olbrzymim i rosnącym zainteresowaniem – ponad 10 tys. użytkowników dziennie korzysta z aplikacji!
 
Ta znana i używana aplikacja została skonfigurowana i uruchomiona w infrastrukturze GUGiK w oparciu o technologię GISPartner.
Kluczowym produktem realizującym KMZB - https://policja.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html jest iMapLite Cloud API – komponent pozwalający zarządzać danymi wielu użytkowników w chmurze.
 
Dla potrzeb Komendy Głównej Policji została przygotowana konfiguracja udostępniająca:
  • Publiczną mapę zgłoszeń – pozwalającą anonimowym użytkownikom wprowadzać nowe dane (zgłoszenia).
  • Prywatną mapę zgłoszeń – pozwalającą uprawnionym operatorom zarządzać statusami zgłoszeń (w zdefiniowanym obszarze).
Ponadto, dla administratorów dostępny jest panel zarządzania pozwalający m.in. na zmianę lub dodawanie kategorii zgłoszeń i ich właściwości (atrybutów).
 
Oprogramowanie iMapLite CloudAPI jako otwarta platforma dostępna w chmurze może obsłużyć jednocześnie potrzeby wielu jednostek i instytucji w zakresie prowadzenia ich specyficznych zbiorów danych lub zgłoszeń.
 
Na uwagą zasługuje atrakcyjny sposób prezentacji danych – dynamiczne klastrowanie punktów występujących w danej lokalizacji do punktu zawierającego ilość zgrupowanych obiektów. Niniejsza funkcja wyróżnia się od tych dostępnych na rynku znaczną wydajnością. Dzięki zastosowanym komponentom obsługującym Big Data, klastrowanie może obsłużyć nie tysiące, a miliony obiektów!
 
W ofercie GISPartner dostępna jest również aplikacja mobilna - iMapMobile w pełni kompatybilna z iMapLite Cloud API, która na platformę urządzeń przenośnych Android, iOS i Windows Phone/Mobile przenosi  funkcje wprowadzania zgłoszeń i/lub prowadzenia zbiorów danych.
mapa_zagrozen-obiekty
Powiększ
mapa_zagrozen-obiekty
mapa_zagrozen-legenda
Powiększ
mapa_zagrozen-legenda

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Dowiedz się więcej.