Main Content

S-GROUP i Grupa Esri Polska łączą swoje siły

  • 30.03.2012

S-GROUP od dłuższego czasu interesowała się polskim rynkiem; ewentualne wejście na ten rynek traktowała jako krok w kierunku strategicznego rozwoju Grupy. S-Group aktywnie działała na polskim rynku sprzedając rozwiązanie o nazwie GEOSECMA przeznaczone dla wodociągów . Obecnie S-GROUP rozszerza swoją obecność na polskim rynku, stając się współwłaścicielem Esri Polska i spółek zależnych tej firmy, GISPartner i GeoInvent

S-GROUP jest przekonana, że wykorzystywanie wspólnych doświadczeń i wspólne działania na naszych wszystkich rynkach – w Szwecji, Finlandii, Polsce i na Litwie, przyniesie duże korzyści. Dzięki zrealizowaniu tego kroku liczba pracowników Grupy osiągnie około 500 osób, w wyniku czego powstanie największy i najmocniejszy zespół w Europie północnej, posiadający bardzo wysokie kompetencje. Dysponując przodującą w świecie technologią Esri i posiadając obszerne portfolio rozwiązań, w połączeniu ze stabilnością finansową, Grupa będzie miała solidne podstawy do rozwoju i stawania się wiodącą firmą na rynku GIS w każdym z krajów.

Zmiany własnościowe prowadzą do wzmocnienia Grupy; nie powodują one żadnych zmian organizacyjnych. Wszyscy pracownicy pozostają w dotychczasowych firmach, a członkowie zarządów pozostają na swoich stanowiskach.

- Mimo, że jesteśmy oddzielnymi firmami w różnych krajach, to – na podstawie wieloletnich doświadczeń – mogę stwierdzić, że podejmowanie działań jako korporacja sprawi, że wszyscy będziemy działać lepiej. Dzielenie się wiedzą i rozwijanie kreatywnego działania to podstawa odpowiadania na potrzeby rozwijających się rynków. To także jedno z najbardziej frapujących wyzwań w mojej codziennej pracy. To po prostu najistotniejszy element naszej wizji – „Łączenie doświadczeń i wiedzy”, mówi Rickard Zetterberg, Dyrektor Generalny w S-GROUP.

Wszystkie pytania, w tym zadawane przez media, prosimy kierować do Pana Rickarda Zetterberga - Dyrektora Generalnego Grupy.

 

O S-GROUP
S-GROUP jest grupą korporacyjną, w której skład wchodzi kilka ważnych firm z terenu Europy północnej. W naszych działaniach wykorzystujemy przodującą w świecie technologię Esri Inc., służącą do wspomagania zarządzania informacjami geograficznymi, a także dostarczamy biznesowe rozwiązania informatyczne przeznaczone dla firm, jednostek administracji publicznej i agencji rządowych. Oferujemy kompletne rozwiązania dla transport, logistyki, leśnictwa, przemysłu, obronności, bezpieczeństwa, środowiska, infrastruktury technicznej, służby zdrowia, energetyki i telekomunikacji. Przed ostatnio dokonanym rozszerzeniem, S-GROUP miało 300 pracowników w Szwecji, Finlandii, Polsce i na Litwie, w tym, w Esri Sverige, Esri Finland i w S-Group Solutions. Główna siedziba korporacji mieści się w Gävle, w Szwecji. Nasz średni wzrost w ciągu ostatnich 15 lat wynosił 20%, a nasze obroty w roku 2011 osiągnęły 300 milionów koron szwedzkich. Nasze produkty i rozwiązania są wykorzystywane przez ponad 30 000 użytkowników.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Dowiedz się więcej.