Main Content

o PLUSKu w ArcUser

  • 25.05.2012

Ukazało się wiosenne wydanie ArcUser wiodącego pisma w dziedzinie rozwiązań GIS na świecie. W najnowszym numerze przeczytać można o Systemie PLUSK, rozwiązaniu umożliwiającym prowadzenie bilansów wodnych oraz ułatwiającego wydawanie pozwoleń wodno-prawnych.

PLUSK
Powiększ
PLUSK

Miło nam poinformować Państwa, iż w wiosennym wydaniu czasopisma ArcUser ukazał się artykuł o Systemie PLUSK (więcej o systemie PLUSK), który został zrealizowany przez GISPartner Sp. z o.o. dla RZGW Kraków.

Zrealizowany projekt ukierunkowany był na realizację zintegrowanej polityki wodnej dla międzynarodowych obszarów dorzeczy Polski i Słowacji. Miał na celu stworzenie systemu wymiany, przetwarzania oraz udostępniania informacji przestrzennej o środowisku oraz bazy danych na obszarze zlewni transgranicznych. System PLUSK, stworzony w oparciu najnowsze rozwiązania techniczne ESRI i GISPartner, jest nowatorskim podejściem do zagadnień bilansowania zasobów wodnych.

Unikalne ujęcie problemu, polegające na pełnej integracji obliczeń bilansu zasobów wodnych z przestrzenią, było możliwe dzięki oparciu rozwiązania o platformę GIS. Jego wdrożenie na obszarze transgranicznym przyczyni się do zwiększenia efektywności oceny stanu zasobów wodnych, a także zapewni wsparcie organizacyjne i merytoryczne procesu wydawania pozwoleń wodnoprawnych.

Autorami publikacji są Panowie Rafał Kokoszka z RZGW Kraków oraz Emil Żyszkowski z GISPartner Sp. z o.o. Jest to dla nas duże wyróżnienie, ponieważ do redakcji ArcUsera spływają artykuły o wdrożonych rozwiązaniach z całego świata, gdzie wykorzystywana jest platforma ESRI. Pojawienie się artykułu w międzynarodowym piśmie podkreśla jak ważne jest podejmowanie skoordynowanych działań na rzecz poprawy stanu wód, nie tylko na obszarach dotyczących jednego kraju, ale w także ujęciu globalnym.

Link do artykułu w ArcUser

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis działa lepiej. Dowiedz się więcej.